Страницы
▼
Страницы
▼
▼
▼
Сторінки
▼
понедельник, 15 декабря 2014 г.
Позакласна робота "Фабрика меду"
Фабрика меду
Мета: ознайомити учнів з
хімічним складом меду, його видами, значенням для профілактики та лікування
деяких захворювань; навчитися експериментальне визначати чистоту меду;
удосконалювати вміння учнів експериментувати, аналізувати, синтезувати,
логічно мислити, працювати з додатковою літературою.
Обладнання: малюнок, на якому
зображена бджола; зразки різних видів меду; картки-інструкції, інструкції з
техніки безпеки; на партах в учнів: пробірки, мед, склянки з водою, спиртова
настоянка йоду, розчин оцтової кислоти, розчин етилового спирту, 3 %-ий розчин
аргентум нітрату.
Хід заняття:
                                             Учитель.
...У них есть царь й разные чины:
Одни из них, как власти, правят дома,
Другие — вне торгуют, как купцы;
Иные же, вооружася жалом,
Как воины выходят на грабеж,
Сбирают дань с атласных летних почек
И, весело жужжа, идут домой
К шатру царя....
Так В.
Шекспір описав у поемі «Генріх V» життя бджолиної сім'ї.
      Бджола — маленька
жовтенька істота, давній супутник людини, їх дружба триває кілька тисячоліть.
Що приваблює людину в цій дивовижній істоті? Відповідь на це запитання можуть
дати наскельні малюнки, знайдені в Павуковій печері у 1919 р. неподалік від
іспанського містечка Бікорп. Ці малюнки розповіли про те, що близько 15—20
тисячоліть тому назад (саме такий вік цих малюнків) люди не лише полювали, а й
збирали мед диких бджіл. Малюнок розповідав про те, як саме це робилося.
Первісний художник зобразив круту скелю з довгими гілками чи корінням якоїсь рослини.
Хапаючись за них, угору повзе чоловік, ризикуючи зірватися у провалля. А на
горі стоїть другий чоловік. Він уже добрався до вулика диких бджіл, але його
атакує рій розгніваних маленьких істот.