Інноваційні технології


Хімія одна із найцікавіших і в той же час  найскладніших наук для вивчення її учнями. Тому, як вчитель хімії, знаходжусь у постійному пошуку нових методів, засобів, форм, технологій які б зацікавили учнів та  залучили до активного вивчення цікавої хімічної науки.
Під час викладання предмету разом із традиційними методами використовую інноваційні технології.

Інтернет - сервіси в освітньому просторі

Сучасні освітні інструменти для вчителів

50 ІНСТРУМЕНТІВ СУЧАСНИХ ОСВІТНІХ ТЕХНОЛОГІЙ, ЯКІ ЗДАТНІ ЯКІСНО ПЕРЕТВОРИТИ КОЖНИЙ УРОК

У наш час технології та освіта сплетені досить тісно, практично у кожного вчителя є свої улюблені технологічні інструменти, які він використовує у своїй роботі, і які дозволяють йому дістати увагу учнів під час цікавих, захоплюючих шкільних занять.

Але як і все, що має відношення до технології, інструменти безперервно оновлюються, а старі стверджуються, розширюючи сферу застосування або просто додаючи нові функції, більш актуальні для сучасної освіти і затребувані найбільш технологічно підкованими вчителями.

Далі представлений список деяких інструментів освітніх технологій, які зараз так необхідні у арсеналі кожного вчителя, чи то для особистого використання або ж у якості навчальних посібників у педагогічному процесі.

Інтернет-сервіс мультимедійних дидактичних вправ LearningApps 

АЛГОРИТМ РОБОТИ В LEARNING APPS

Learning Apps  є додатком Web 2.0 для підтримки навчання та процесу викладання за допомогою інтерактивних модулів. Існуючі модулі можуть бути безпосередньо включені в зміст навчання, а також їх можна змінювати або створювати в оперативному режимі. Метою є також збори інтерактивних блоків і можливість зробити їх загальнодоступним. Такі блоки (так звані додатки або вправи) не включені з цієї причини ні в які програми або конкретні сценарії. Вони мають свою цінність, а саме Інтерактивність.




Tagul – хмара в хмарі Tagul – веб-сервіс, який дозволяє створити хмару слів з тексту, введеного користувачем або з веб-сторінки з адресою. Хмара може мати різну форму і кольорове рішення. Кожне слово хмари являє собою гіперпосилання для пошуку у Google. 

В освіті цей сервіс буде цікавим інструментом для роботи з текстами, в оформленні сайтів, блогів. Для швидкого створення інтерактивних хмарних тематичних посилань. І багато іншого. Важливо! Працюючи з сервісом Tagul, за кожним ключовим словом можна розмістити посилання на сайт. Завдяки цьому можливості використання даного сервісу практично невичерпні. Навіщо створювати хмари слів? У будь-якому завданні повинен бути сенс. Освоїти сервіси з створення «хмар слів» зовсім не довго, але з чого скласти ці хмари, що з ними робити далі? Як ці хмари допоможуть вирішувати завдання навчального плану? Можливості використання хмари слів у навчанні пов'язані, наприклад, з тим, що: у хмару можна записати тему уроку, яку учні повинні визначити; попросити скласти пропозиції щодо визначеної теми, «хмара» виступає в якості опорного конспекту; можна запропонувати дітям прочитати в «хмарі» головне питання, на яке необхідно знайти відповідь протягом уроку; скласти речення або розповідь, використовуючи якомога більше слів з хмари; створити словникову хмару на основі невеликих нещодавно вивчених навчальних текстів і попросити учнів пригадати, про що були ці тексти, і в якому саме контексті використовувалися слова; показати хмару, складену зі слів, узятих із незнайомого тексту, і попросити здогадатися про його зміст; 59 перетворити нудний текст в цікаву головоломку; написати зашифровану листівку другові; зробити хмарку підказок до математичного (фізичного, географічного, біологічного, інформатичного, ...) диктантів, кросвордів тощо; повторити основні поняття теми, що вивчається. Це тільки деякі варіанти використання «хмар тегів/слів». Кожен учитель може додати до свого арсеналу вправ найрізноманітніші ідеї. Приклади використання сервісу Tagul: Приклад 1. Завдання для швидкої перевірки назв елементів таблиці Мєнделєєва (https://goo.gl/d6z3i2): 




Prezi - "літаюча презентація".

Редактор Prezi - це розробка компанії Prezi Inc. Сервіс пропонує чудові можливості для створення різноманітних мультимедійних документів.
 Prezi.com - це веб - сервіс, за допомогою якого можна створювати інтерактивні мультимедійні презентації з нелінійною структурою. Вся презентація вміщається на одному слайді і складається з багатьох фрагментів. Проводиться масштабування - збільшення фрагментів презентації з акцентуванням уваги на окремих деталях. Можна розробляти проекти - презентації в реальному часі, працювати сумісно. Презентацію можна використовувати онлайн або завантажити на свій ПК.
 Для того, щоб працювати з даним сервісом, слід зареєструватися. Є спеціальна реєстрація для вчителів та студентів. Ми використали звичайний спосіб реєстрації, при якому лише повідомили адресу електронної пошти та ввели пароль. На електронну пошту надійшло повідомлення про створення власного акаунту, в якому ми й почали працювати.
 New Prezi +, вам пропонують вибрати шаблон оформлення (Choose your template). Ви вибираєте та клацаєте на use template. Вводите заголовок презентації і починаєте заповнювати фрагменти, які можуть бути у виді кіл або прямокутників. Фрагмети, а також саме поле презентації можна заповнювати текстом - надрукувати чи скопіювати. Можна вставити картинки - з тих , що пропонуються чи з своїх файлів, відео - своє чи з youtube, слайди з  Microsoft Power Point, PDF - файли та ін. Для цього використовуєте Insert на верхній панелі, вибираєте, що ви хочете вставити і справа знаходите відповідний файл (select files). Розміри всього, що ви вставляєте можна коригувати - збільшувати, зменшувати. Можна додати фрагменти, якщо їх недостатньо - для цього використайте фрагмент з "+" зліва зверху. Фрагменти теж можна розміщати як вам більше подобається. Можна змінити фон презентації, використавши Customize, фоном ви можете зробити і зображення зі свого файлу, просто розтягнувши його. Справа є також шаблони фрагментів із різним заповненням - Layouts (Single Frame, Multy - Frame) також в Insert. Є також функія Edit path, яка використовується для редагування. Після того як ви закінчили працювати над презентацією, натискаєте Exit у є правому верхньому куті, що закриває та зберігає роботу. Презентація перед вами і ви можете переглянути її, відредагувати (Edit), завантажити. Можна також переглянути весь надрукований текст - Transcript of ...Після того як ви  закриєте вкладку, ваша презентація зберігається і ви можете далі працювати з нею, відкривши Your prezi.
Go Pro! покаже який у вас тарифний план (free у нас).
http://www.getloupe.com/v/vvzslqvm?r=u    Посилання
Сьогодні складно уявити сучасну школу, успішного вчителя та учнів без інформаційно-комунікаційних технологій. Та все ж таки, для багатьох залишається актуальним питання оновлення шкільної комп’ютерної техніки та програмного забезпечення. Використання хмарних технологій може допомогти у вирішенні питання застарілого обладнання, а також навчити учнів ефективно використовувати ІКТ для вирішення повсякденних завдань, навчити критично мислити та спільно працювати в мережі.


Комментариев нет:

Отправить комментарий