понедельник, 15 декабря 2014 г.

Позакласна робота "Екологічні проблеми"


Позакласна робота "Фабрика меду"

Фабрика меду
Мета: ознайомити учнів з хімічним складом меду, його видами, значенням для профілактики та лікування деяких захворювань; навчитися експери­ментальне визначати чистоту меду; удосконалюва­ти вміння учнів експериментувати, аналізувати, синтезувати, логічно мислити, працювати з додат­ковою літературою.
Обладнання: малюнок, на якому зображена бджола; зразки різних видів меду; картки-інструкції, інструкції з техніки безпеки; на партах в учнів: пробірки, мед, склянки з водою, спиртова настоянка йоду, розчин оцтової кислоти, розчин етилового спирту, 3 %-ий розчин аргентум нітрату.


Хід заняття:
                                             Учитель.
...У них есть царь й разные чины:
Одни из них, как власти, правят дома,
Другие — вне торгуют, как купцы;
Иные же, вооружася жалом,
Как воины выходят на грабеж,
Сбирают дань с атласных летних почек
И, весело жужжа, идут домой
К шатру царя....
Так В. Шекспір описав у поемі «Генріх V» життя бджолиної сім'ї.
      Бджола — маленька жовтенька істота, давній супутник людини, їх дружба триває кілька тися­чоліть. Що приваблює людину в цій дивовижній істоті? Відповідь на це запитання можуть дати наскельні малюнки, знайдені в Павуковій печері у 1919 р. неподалік від іспанського містечка Бікорп. Ці малюнки розповіли про те, що близько 15—20 тисячоліть тому назад (саме такий вік цих малюнків) люди не лише полювали, а й збирали мед диких бджіл. Малюнок розповідав про те, як саме це робилося. Первісний художник зобразив круту скелю з довгими гілками чи корінням якоїсь росли­ни. Хапаючись за них, угору повзе чоловік, ризику­ючи зірватися у провалля. А на горі стоїть другий чоловік. Він уже добрався до вулика диких бджіл, але його атакує рій розгніваних маленьких істот.


\





пятница, 5 декабря 2014 г.

Доброго дня, шановні гості, хто завітав на мій блог. Буду рада, якщо за час перебування в мене в гостях ви отримаєте потрібну для Вас інформацію. Я з задоволенням поділюся з Вами своїм досвідом роботи. Мені цікава ваша думка